Вбивство – позбавлення життя – ст. 115 кримінального кодексу України

Конституцією України закріплено невід’ємне право на життя людини, ніхто не може довільно позбавити її життя. Саме тому, охорона життя людини є найважливішим завданням кримінального права і процесу. Серед злочинів проти особи, вбивство є найбільш небезпечним для життя та здоров’я людини. Вбивством відповідно до норм чинного законодавства є протизаконне та навмисне позбавлення життя іншої людини. Вбивство як кримінальне правопорушення (злочин, злочинна дія), як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Саме тому вбивству як кримінальному дії властиві всі об’єктивні та суб’єктивні особливості, що характеризують поведінку людини: фізичні властивості – рух або відсутність її, використання фізичних, хімічних, біологічних та інших закономірностей навколишнього світу; психологічні властивості – прояв свідомості та свободи, мотивація поведінки, цілеспрямованість. Залежно від форми провини вбивство може бути умисним або ненавмисним, але в такому разі потрібна буде допомога адвоката у кримінальних справах. Визначається це обставинами, за яких воно було скоєно. Покарання за вбивство залежить від обставин злочину і може припускати навіть довічне ув’язнення.

Що стосується класифікації, то вбивства можна розділити на види за різними критеріями, включаючи наміри вбивці, обставини вбивства та зв’язок між жертвою та злочинцем. Розглянемо основні види вбивств:

  1. Умисне вбивство: Вбивство, скоєне із заздалегідь обдуманим наміром чи плануванням. Таке вбивство є найсерйознішим видом убивства і часто за нього передбачено найсуворіше покарання.
  2. Ненавмисне вбивство: Вбивство, скоєне за безвідповідальним або необережним поводженням з предметами або транспортом. Цей злочин був скоєний внаслідок помилки або з необережності і спочатку не мав на меті позбавити людини життя. Таке вбивство могло статися у бійці, під час ДТП тощо. І в таких випадках вступ у справу адвоката у кримінальних справах вкрай важливий, адже дозволяє людині отримати найменше суворе покарання.
  3. Вбивство при пом’якшуючих провину обставинах: Це може бути вбивство в стані афекту або через емоційний зрив, спричинений ситуацією (коли мала місце якась ситуація, яка виступила тригером неадекватної поведінки, мав місце факт насильства і т.д.)
  4. Вбивство за особливим мотивом: Вбивство кількох людей протягом певного часу, часто з певною схемою чи мотивом. Сюди відноситься також вбивство кількох людей одночасно або протягом короткого періоду часу, наприклад, вбивство, яке сталося в результаті стрілянини в громадському місці. За такі злочини покарання найжорстокіше, тому пошук хорошого адвоката у кримінальних справах за звинуваченням у вбивстві є вкрай актуальним.
  5. Вбивство з метою самозахисту: тут слід роз’яснити один момент, це не завжди кваліфікується як вбивство, але тут слід розуміти той факт, що коли людина вбиває іншу людину хай і з метою самооборони, то це може мати для неї деякі негативні наслідки в рамках закону. І тут все залежатиме від того, наскільки правильно адвокат зможе зібрати доказову базу для будівництва лінії захисту.
  6. Вбивство з метою приховування іншого злочину: Вбивство, скоєне для приховування іншого злочину або полегшення його скоєння, наприклад, приховування крадіжки, зґвалтування тощо.
  7. Вбивство, щоб уникнути відповідальності: Умисне вбивство, скоєне, щоб уникнути відповідальності за інший злочин. Туї може мати місце отримання неправомірного зиску тощо.
  8. Вбивство для використання органів чи тканин потерпілого: Вбивство для використання органів чи тканин потерпілого без його згоди.
  9. Вбивство за корисливими мотивами: Вбивство з метою заволодіння майном жертви чи отримання вигоди. Кожен випадок убивства розглядається судом індивідуально та покарання призначається на основі конкретних обставин справи, які вивчаються вкрай скрупульозно. Адже цілком логічно, що вбивство скоєне внаслідок перевищення меж необхідної оборони та вбивство, скоєне з особливою жорстокістю – зовсім різні речі. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА Вбивство
    Покарання за вбивство може бути різним. Воно залежить від багатьох факторів, до того ж є як привілейовані, так і кваліфіковані склади цього злочину. Так, за загальним правилом за вбивство передбачено позбавлення волі терміном від 7 до 15 років. У деяких випадках людина може бути призначена на покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Вас звинувачують у вбивстві? – Звертайтеся, ми захистимо!

Захист адвокатом від звинувачень у хуліганстві – кримінальна справа – ст. 296 Кримінального кодексу України

Захист адвокатом від звинувачень у хуліганстві – кримінальна справа – ст. 296 Кримінального кодексу України

Статтею 296 КК України визначено кримінальну відповідальність за хуліганство. Ця стаття охоплює широкий спектр дій, до неї входять дії від порушення...

Консультація адвоката у кримінальній справі – ми безкоштовно консультуємо за телефоном та онлайн

Консультація адвоката у кримінальній справі – ми безкоштовно консультуємо за телефоном та онлайн

Консультація адвоката у кримінальних справах є однією з головних форм адвокатської діяльності, яка передбачена нормами чинного законодавства. Вона полягає у...

Незаконене виробництво, зберігання наркотичних засобів без мети збуту – ст. 309 Кримінального кодексу України

Незаконене виробництво, зберігання наркотичних засобів без мети збуту – ст. 309 Кримінального кодексу України

Звинувачення у кримінальній справі за статтею 309 Кримінального кодексу України щодо зберігання наркотиків є серйозним і може мати тяжкі наслідки. Ось деякі...