Незаконене виробництво, зберігання наркотичних засобів без мети збуту – ст. 309 Кримінального кодексу України

Звинувачення у кримінальній справі за статтею 309 Кримінального кодексу України щодо зберігання наркотиків є серйозним і може мати тяжкі наслідки. Ось деякі методики та тактика захисту, які можуть використовувати адвокат у цьому контексті:

 1. Адвокат у кримінальних справах повинен перевірити, чи були докази зібрані правомірно. Це включає перевірку того, чи були отримані докази шляхом порушення прав та процедур, передбачених законом.
 2. Адвокат у кримінальних справах повинен ретельно проаналізувати всі матеріали справи, щоб виявити недоліки у доказах чи процесуальні помилки, які можуть послабити звинувачення або взагалі спростувати його.
 3. Адвокат у кримінальних справах повинен докладно досліджувати всі докази, що висуваються стороною звинувачення, та розробити стратегію захисту, яка найбільше відповідає конкретним обставинам справи.
 4. Адвокат у кримінальних справах може залучити експертів із відповідних галузей для підтримки своїх аргументів та спростування доказів, наданих стороною звинувачення.
 5. Адвокат у кримінальних справах може допомогти своєму клієнтові у підготовці до допиту, підготувавши відповіді на можливі питання та допомогти у розробці стратегії свідчень.
 6. У деяких випадках можливість проведення переговорів із прокуратурою може допомогти досягти угоди або зменшити обсяг звинувачень.
 7. Під час судового процесу адвокат у кримінальних справах повинен ефективно представляти інтереси підзахисного, використовуючи всі доступні правові засоби для захисту його прав та інтересів.
  Звичайно, кожна справа має свої особливості, і стратегія захисту має бути розроблена з урахуванням конкретних обставин справи та потреб підсудного. Важливо, щоб адвокат дотримувався високих стандартів професійної етики та законності у процесі захисту свого клієнта.
 8. Адвокат у кримінальних справах повинен мати знання про правові техніки та процедури, які можуть бути застосовані для захисту підсудного в судовому процесі. Це може включати заперечення неправомірності доказів, вимоги щодо проведення додаткових експертиз чи досліджень, а також інші процедурні заходи.
 9. Адвокат у кримінальних справах має активно використовувати законні аргументи та практику судових рішень для підтримки своїх тверджень та спростування доказів сторони звинувачення.
 10. Адвокат у кримінальних справах повинен уважно стежити за розвитком судового процесу та реагувати на будь-які зміни, які можуть вплинути на справу. Це може включати нові докази, зміни в стратегії сторони звинувачення або інші непередбачені обставини.
 11. Адвокат у кримінальних справах може співпрацювати зі свідками та іншими учасниками справи для збору додаткових доказів або отримання інформації, яка може бути корисною для захисту клієнта.
 12. Адвокат у кримінальних справах повинен прагнути найкращого можливого результату для свого клієнта, забезпечуючи йому справедливе та об’єктивне судове рішення.

Успішний захист від звинувачень у кримінальній справі за статтею 309 КК України вимагає від адвоката компетентності, стратегічного мислення та ефективного використання правових засобів.

Яка відповідальність за зберігання наркотиків за ст. 309 кримінального кодексу України?

Санкція статті 309 КК України передбачає досить великі штрафи. Так, за незаконне виробництво наркотичних засобів, психотропних речовин або аналогів згаданих засобів (сюди включені заборонені речовини синтетичного або природного походження), а також за різні маніпуляції з ними (йдеться про виготовлення, придбання, пересилання тощо), без мети збуту, кримінальним законом передбачено штраф у діапазоні від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі ннмдг). Також за вчинення даного діяння судом можуть бути встановлені як покарання виправні роботи терміном до 2 років, або ж арешт терміном до 6 місяців. Також у санкції прописано, що на розсуд суду також може дати застосоване обмеження волі на строк до 5 років. Покарання є досить серйозними, і це тільки за першу частину. 

Щодо кваліфікованих складів, то там санкції вищі. Так, наприклад, ті ж дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб (2 та більше учасників кримінального правопорушення) або протягом 12 місяців після того, як особа була притягнута до відповідальності за цією ж статтею КК України (у разі якщо вирок суду вже набрав чинності) або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах, караються вже штрафом від 2000 до 5000 неоподатковуваних ннмдг або позбавленням волі на строк до 3 років.

Більш жорстка міра покарання передбачена за вчинення дій, описаних вище, якщо вони були скоєні із залученням неповнолітнього, а також у разі, якщо йдеться про особливо великі розміри предметів злочину, що розглядаються. Тут уже міра покарання буде лише позбавлення волі. При цьому термін буде від 5 до 8 років. Точний термін встановлює суд, орієнтуючись на свою суб’єктивну думку, ґрунтуючись на обставинах справи.

Варто звернути увагу на ч.4 цієї статті. Відповідно до неї, особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу та приступила до лікування від наркотичної залежності, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч.1 вищевказаної статті.

Вас звинувачують у незаконному зберіганні наркотичних засобів? – звертайтеся, ми захистимо.

Консультація адвоката у кримінальній справі – ми безкоштовно консультуємо за телефоном та онлайн

Консультація адвоката у кримінальній справі – ми безкоштовно консультуємо за телефоном та онлайн

Консультація адвоката у кримінальних справах є однією з головних форм адвокатської діяльності, яка передбачена нормами чинного законодавства. Вона полягає у...