Захист адвокатом з ДТП із потерпілими – ст. 286 Кримінального кодексу України

В Україні дорожньо-транспортні пригоди часто спричиняють серйозні травми і навіть загибель людей. Кримінальний кодекс України встановлює відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху чи експлуатації транспорту у разі, коли такі порушення призводять до тілесних ушкоджень потерпілих або їхньої загибелі.

Стаття 286 Кримінального кодексу України передбачає покарання за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тілесні ушкодження потерпілих.

Дії адвоката із захисту клієнта у справі у разі звинувачення в ДТП з потерпілими можуть включати:

  1. Адвокат з ДТП аналізує всі доступні докази, такі як свідчення, схеми ДТП, експертні висновки, відеозаписи, щоб зрозуміти ситуацію.
  2. Надає клієнту юридичні консультації, пояснює клієнту його права та можливі наслідки.
  3. Разом із клієнтом адвокат з ДТП визначає оптимальну стратегію захисту, зокрема, чи слід йти на угоду чи боротися у суді.
  4. Адвокат з ДТП представляє інтереси клієнта на досудовому слідстві та суді, захищає його права та намагається довести його невинність.
  5. Якщо це доцільно, адвокат із ДТП може спробувати врегулювати в досудовому порядку з потерпілим або його представником питання про відшкодування збитків.

У кожній конкретній ситуації дії адвоката з ДТП варіюватимуться залежно від обставин, доказів та потреб клієнта.

ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДТП З Потерпілими?

Статтею 286 КК України передбачено кілька складів злочину. У частині першій йдеться про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, які спричинили тілесне ушкодження середньої тяжкості. За цей вид кримінального правопорушення суд може призначити один з таких видів покарання: штраф від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ннмдг), виправні роботи на строк до 2 років, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

У другій частині санкції набагато жорсткіше. Об’єктивна сторона кримінального правопорушення в цьому випадку передбачає вчинення тих же діянь, проте тут йдеться про завдання тяжких тілесних ушкоджень або спричинили смерть потерпілого. Санкція є альтернативною. За вчинення діянь може бути призначено позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років або без такого.

Якщо ж внаслідок вчинення діянь загинуло кілька осіб, то людина може бути позбавлена волі на строк у діапазоні від 5 до 10 років. При цьому до нього також буде застосовано заборону на керування транспортними засобами строком до 36 місяців. 

Зазначимо, що транспортними засобами у контексті цієї статті визнаються не лише автомобілі. Тут йдеться також про трактори; трамваях, тролейбусах, мотоциклах та не тільки. 

Щоб захиститися від звинувачень у ДТП з потерпілими за статтею 286 Кримінального кодексу України, важливо мати професійну юридичну підтримку адвоката з ДТП.

Нижче наведено деякі поради, які можуть допомогти у цьому процесі:

  1. Адвокат з ДТП з розумінням кримінального права може надати вам необхідну правову підтримку та захист як на місці ДТП, так і на досудовому слідстві та в суді.
  2. Збір доказів, таких як свідчення, фотографії місця події, запис відеоспостереження, призначення відповідних експертиз.

Зрештою, відповідальне керування транспортним засобом та дотримання правил дорожнього руху є ключем до запобігання ДТП та негативним наслідкам, які вони можуть мати.

ВАС Звинуватить у скоєнні ДТП з потерпілими чи летальними наслідками? – ЗВЕРТАЙТЕСЯ, МИ ЗАХИСТИМО.

Консультація адвоката у кримінальній справі – ми безкоштовно консультуємо за телефоном та онлайн

Консультація адвоката у кримінальній справі – ми безкоштовно консультуємо за телефоном та онлайн

Консультація адвоката у кримінальних справах є однією з головних форм адвокатської діяльності, яка передбачена нормами чинного законодавства. Вона полягає у...

Незаконене виробництво, зберігання наркотичних засобів без мети збуту – ст. 309 Кримінального кодексу України

Незаконене виробництво, зберігання наркотичних засобів без мети збуту – ст. 309 Кримінального кодексу України

Звинувачення у кримінальній справі за статтею 309 Кримінального кодексу України щодо зберігання наркотиків є серйозним і може мати тяжкі наслідки. Ось деякі...